Przejdź do treści

Polecane

W Internecie znaleźć można wiele wartościowych treści związanych z teatrem. Warto jednak sięgać po te sprawdzone i atrakcyjne w formie przekazu. Wybrane propozycje traktujące o teatrze zebrane są poniżej 👇👇👇


Bilet, kurtyna, spektakl, oklaski – Teatr bez maski 🎭

„Bez maski. Edukacyjny serial o teatrze” to produkcja wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, którą bezpłatnie zobaczyć można na stronie teatru w dwóch wersjach: klasycznej oraz z audiodeskrypcją i napisami: https://www.teatr-capitol.pl/serial-o-teatrze/

Siedem odcinków trwających około 10 min. pokazuje kulisy pracy teatru. Przewodnikami w tej niezwykłej wyprawie są postaci z różnych spektakli, goście specjalni i pracownicy Capitolu.

Serial został przygotowany w taki sposób, że z pewnością zaciekawi dzieci, młodzież i dorosłych chcących zajrzeć za kulisy i poznać pracę teatru.


Podcasty w Radiu Nowy Świat

Radio Nowy Świat to niezależne radio internetowe, którego słuchać można pod adresem: https://nowyswiat.online/ Część treści, do których można zaliczyć podcasty „Awantura o teatr” czy „Musicalowe opowieści”, przeznaczona jest dla wspierających projekt, tzw. patronów.

Awantura o teatr” – podcast o teatrze prowadzony przez teatrologa Pawła Płoskiego. Tematem kolejnych odcinków są sprawy teatralne ujmowane pod rozmaitymi kątami. Nie brakuje ciekawostek i nawiązań do historii teatru.

Musicalowe opowieści” – autorska audycja Kacpra Siedleckiego, z wykształcenia aktora scen muzycznych oraz magistra sztuki, w którym wprowadza nas w świat musicalu, przyglądając się polskiej scenie musicalowej, klasyce i korzeniom gatunku oraz tytułom ze wszystkich zakątków świata.

Aby zostać patronem Radia Nowy Świat wystarczy kliknąć w link: Patronite


Akademia 1212

fot. Teatr Polski we Wrocławiu

Akademia 1212 to projekt edukacyjny Teatru Polskiego we Wrocławiu.

W ramach Akademii organizowane są warsztaty edukacji teatralnej dla uczniów szkół. Na stronie internetowej teatru można jednak znaleźć wpisy dotyczące historii teatru przygotowane w ramach Akademii 1212 Online

Nowe treści nie są już dodawane, jednak te już zamieszczone nie tracą na aktualności.


W kolejnych wydaniach Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego można znaleźć aktualne informacje o życiu kulturalnym miasta i kalendarium wydarzeń. Całość wzbogacona jest o teksty publicystyczne, wywiady, felietony.

Niezbędnik ukazuje się co dwa miesięce i jest dostępny zarówno w wersji papierowej – do pobrania bezpłatnie w około 300 lokalizacjach w całym mieście, jak i elektronicznej – dostępnej pod adresem: https://instytutkultury.pl/wroclawski-niezbednik-kulturalny/

Wydawcą dwumiesięcznika jest Wrocławski Instytut Kultury.

Serwis Co Jest Grane? koncentruje najważniejesz wydarzenia związane z muzyką, kinem, filmem i teatrem z całej Polski.

Bezpłatne egzemplarze można pobrać w miejscach takich jak teatry, miejskie instytucje kultury a nawet uczelnie wyższe. Wersja elektroniczna dedykowana dla Wrocławia dostępna jest na stronie: https://cojestgrane.pl/wydania-elektroniczne

Minusem są liczne reklamy pojawiające się na stronie internetowej czy samym wydaniu papierowym oraz fakt, że teatrowi poświęcone jest tylko kilka pierwszych stron.


Serial fabularny „Artyści”

„Artyści” to ośmioodcinkowy serial z 2016 roku w reżyserii Moniki Strzępki. Akcja rozgrywa się w warszawskim Teatrze Popularnym, mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki. Serial jest satyrycznym pokazaniem życia teatru nie tylko jako miejsca. Teatr tworzą bowiem aktorzy, administracja, prasa i media, dyrekcja czy widzowie. W akcję wplacione sprytnie zostały przesądy, które przetrwały w teatralnym świecie do dziś. Serial przy pierwszym odbiorze może wydać się nieco „dziwny”, ale czy nie taki właśnie jest teatr?

Serial można zobaczyć bezpłatnie w serwisie TVP VOD pod adresem: https://vod.tvp.pl/seriale,18/artysci-odcinki,274070


Więcej pojawi się wkrótce 📋